חשד: ניאו נאצי רצח צעיר יהודי

קירת רצח צעיר יהודי בקליפורניה, שהתמקדה במניע של שנאת להט"בים, שינתה כיוון וכעת החשד הוא לתקיפה אנטישמית. סמואל וודוורד בן ה-20 הואשם בהריגת בלייז ברנשטיין, סטודנט יהודי בן 19 מאוניברסיטת פנסילבניה, בתחילת החודש. וודוורד אמר לחוקרים כי הוא דקר את ברנשטיין כי זה נישק אותו על הפה, אך בהמשך התגלה כי הוא חבר בקבוצה ניאו-נאצית קיצונית שקוראת להפיל את הממשל באר"ב.

בתחילת החודש נמצאה גופתו של ברנשטיין עם סימני דקירה רבים בתוך קבר שנחפר לא רחוק מבית הוריו. במהלך החקירה התברר שוודוורד למד יחד איתו באותו בית ספר תיכון ועלה חשד שבאחד מביקוריו של ברנשטיין אצל הוריו הם נפגשו ואז הוא דקר אותו למוות.

לאחר מעצרו סיפר וודוורד כי ברנשטיין, הומו מוצהר, נישק אותו על השפתיים, מה שגרם לחוקרים לחשוד שזו הסיבה לרצח. אולם, ככל שהתקדמה החקירה התגלו פרטים חדשים על הדוקר שכיוונו למניע אחר לגמרי. החוקרים מצאו כי וודוורד חבר בקבוצה ניאו נאצית שהעלתה בעבר סרטונים בהם נראים חבריה שורפים את החוקה האמריקנית.

חברי הקבוצה תומכים ברעיונותיו של הרוצח ומנהיג הכת לשעבר צ'ארלס מנסון ומאמינים שצריכה להתקיים מלחמת גזעים שבסופה הם ישתלטו על ארה"ב. 

וודוורד היה חבר פעיל בארגון ולקח חלק במחנה אימונים בן שלושה ימים בטקסס. בחיפוש בחשבונותיו ברשתות נמצאו תמונות המראות אותו מצדיע במועל יד וכן תכתובות בהן הוא מגדיר את עצמו כ"נאצי". למרות שהארגון הקיצוני מונה רק כ-80 חברים ברחבי ארה"ב, המשטרה מייחסת לחבריו מעורבות בלפחות ארבעה מקרי רצח ובתכנון לפוצץ מטענים - במהלך החודשים האחרונים.

לכתבה נרחבת בנושא באתר לחצ/י כאן